Kulaklarınızı Natürel Yolla Temizleme

Kulak temizleme

Kulaklarınızı pamukla temizlemek zarar veren mı: Doktorlar kulaklarınızı temizleme çubuğu ile kulak temizlemenin netlikle zarar veren olduğunu, aksine kulağı tıkadığını ve zarar verdiğini söylüyor. Doktorlar bunu söyleye dursun Amerikalı doktor kulak temizlemenin en sıhhatli yolunu bulduğunu izah etti.

Tanınmış kişi Dr David Gill amerikalı çocuk doktoru kulak temizlemenin en zararsız ve natürel yolunu şöyle anlatıyor:

Pamuk çöpü ile veyahut pamukçuk ile kulak temizlemek artık kalkmalıdır Zira siz kulağınızı başka bir cisim ile dışarıdan  içeriye iterek sağa sola çekiştirerek zorla temizliyorsunuz. Oysa kulak tıpkı vücudumuz gibi terledikçe nasıl sıvı dışarı atıyorsa aynı mantıkla dışarıya pislikleri atmaktadır. Yalnızca bizden arayışı bunu kolaylaştırmaktır.

Kulakları natürel ve zararsız yolla temizleme metodu :

Bir parça pamuğa oda sıcaklığında beklemiş badem yağı damlatın (5-6 damla) ve kulağınızın deliğine yaklaştırıp elinizle sıkın, pamukta birikmiş badem yağı böylelikle kulağınızın girişine damlayacaktır. Daha sonra da tıpkı yüzerken kulağınıza su kaçtığında içten dışa doğru suyun çıkması için hafifçe kafanızı yana yatırıp zıplıyorsanız aynen bu şekilde zıplayın ve hafifçe elinizle vurun.

Bu işlemi 4-5 kere tekrar edin ve kulağınızı silerek yatın. Aynı işlemi haftada 1 kere 7 gün tekrarlayın. Kulağınızda biriken kirler giderek yumuşayacak ve gece uyurken dışarı çıkacaktır.

Doktor David bu yol işe yaramazsa sirke ve tıbbi içki ile yarı yarıya karıştırıp yıkamak gerekir lakin bunu hanede kendi başınıza yapmamalısınız. Uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu bilgiyi lütfen yararlı buluyorsanız paylaşarak daha fazla insana erişmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın