Pvc Etiket ve Leksan Etiket

Pvc etiket sahip olduğu dayanıklılık özelliğinden dolayı birçok sektörde tercih edilen özel bir ürün. Birbirinden farklı pek çok kullanım yeri bulunan pvc etiket de denilen leksan etiketler; bozulmaz, eskimez, solmaz ve kararmaz niteliklere sahiptir. 100 derece ısıya kadar dayanıklı olan pvc, yüksek ısıya maruz kalınan alanlarda da oldukça tercih edilmektedir.

Elektrik, elektronik, sanayi, otomotiv ve imalat sektöründe özellikle tercih edilmekte ve çok kullanılmaktadır. Pvc etiketlerde baskı yapışkanla yüzey arasında kalan kısma yapıldığı için baskının silinmesi söz konusu olmaz. Şeffaf bir pvc’ye baskı uygulandığı için istenen renk, desen ve görüntü rahatlıkla basılabilmektedir. Baskıda yeni nesil serigrafi tekniği kullanıldığı için bu uygulamalar kolaylıkla yapılabilir. Estetik açıdan da görünümü oldukça güzel olduğu için her alana kolaylıkla uygulanır. Sürekli kullanıma açık alanlar için de uygulanabilecek leksan etiketler, aşırı kullanımdan dolayı aşınma ve yıpranmaya maruz kalmayacaktır. Baskı teknikleri çok gelişmiş olan serigrafik baskıyla firmaların istediği tüm desen, görüntü, logo, arma, isim ve yazı pvc’ye kolaylıkla uygulanabilecektir. Etikete tuşlar eklenebilecek, tuşlar gofre ile kabartılarak kullanım kolaylaştırılmaktadır. Makinelerin ön panellerinde kullanılabileceği gibi birçok cihazın özelliklerini anlatan bilgi kılavuzu olarak da pvc etiketler uygulanabilir.

Leksan etiketler, hava şartlarından etkilenmeyecek niteliklere sahiptir; ısıdan ve sudan etkilenmezler. Bu özelliklerinden dolayı sadece iç mekanlarda değil dış mekanlarda da kullanıma uygundur ve uzun süre dayanabilir. Etiketlerin üzerine parlak renkler ve her tonda desen veya görüntü uygulanabilir ve dış ortamdan etkilenmeyecekleri için renklerini hiçbir zaman kaybetmeyeceklerdir. Pvc şeffaf niteliğe sahip olduğu için ışık geçirebilme özelliği de bulunmaktadır ve bu sebeple ışıklı tabelalarda da tercih edilebilecek alternatif ürünlerden biridir.

Tmk Reklam ve Etiket firmasında, istediğiniz boyut ve özellikte her amaca uygun pvc etiketler bastırabilir, uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli bir ürün elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın