THY’Yİ SATMAK KİMİ KURTARIR?

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları  THY'Yİ SATMAK KİMİ KURTARIR? T  rk Hava YollarTürkiye’nin uzun yıllar tek havayolu şirketi olarak çalışan “Türk Hava Yolları’nın kamuya ait %4912 hissesinin özelleştirilmesi için çalışmalar başlandı.

Özelleştirme İdaresi tarafından THY ve iştiraklerinin özelleştirme stratejilerinin belirlenmesi amacıyla McKinsey Danışmanlık ile danışmanlık sözleşmesi yapıldı.” şeklinde basına yansıyan haberlerle ilgili olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve THY’den yapılan açıklamada THY satılıyor şeklinde halka yansıyan haberlerin asılsız olduğu belirtildi.

THY’nin halka açık hisse miktarı olan %5088’in dışında kalan miktarın özelleştirme çalışmaları ile ilgili olarak  seçilen danışman firma tarafından idari mali hukuki durum analizi ve operasyonel performans belirlemesi yapılacak ve buna dayalı olarak büyüme stratejileri izlenerek özelleştirme stratejisi belirlenmesine yönelik danışmanlık alınacağı belirtilmişti. Ancak ÖİB’nin açıklamasından bu bilginin de asılsız olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın