60 Sn yolu

başparmak

Parmağınıza 60 saniye bastırın bakın ne oluyor : Hepimizin ortak yakıntısı baş ağrısı ya da vücudumuzun fark bölgelerinin sebepsiz olarak aniden ağrımasıdır. Böyle durumlarda hemen ağrı kesici ilaç veyahut doktora başvuru ederiz ancak refleksoloji yolu ile 60 saniyede kurtulmak olası.

Refleksoloji kolay olarak vücudun her uzuv ve bölgesinin  diğer uzuvlarımızla bağlantılı olması üzerine kurulu bir sistemdir. Başka bir söylemle parmağınıza bastırdığınız zaman o bölge ile bağlantılı diğer uzvunuzda olan ağrı anında kesilecektir.

Tek yapmanız koşul olan hangi parmağın nere ile bağlantılı olduğu ve buna göre ne yapmanız gerektiğini öğrenmek.

Başparmak – Kalp ve akciğerler ile alakalıdır. Kalp ritmimiz hızlandığı vakitlerde başparmağınızı ovarsanız eğer kalp atışınızın yavaşlamasına yardımcı olacaktır.

İşaret parmağı  – Bu parmak kolon ve mide ile bağlantılıdır. Şayet kabızlık veya karın ağrısı yakıntınız varsa, işaret parmağınıza medya ve 60 saniye müddetince ovalayın. Karın ağrınızın anında kesildiğini hissedeceksiniz.

Orta parmak  – Bu parmak kalp, ince bağırsak, kan dolaşım ve solunum sistemi ile ilgilidir. Şayet daimi baş dönmesi ve uyku hali yaşıyorsanız, yakıntılarınızın geçmesi için orta parmağınızı ovalamanız yeterli olacaktır.

Yüzük parmağı  – Yüzük parmağı ruh vaziyetiz ile ilgilidir. Kendinizi depresif hissettiğiniz vakit, yüzük parmağınıza masaj yapmak sizi çok daha iyi hissettirecektir.

Küçük parmak  – Baş, boyun ve böbrek ile irtibatlıdır. Başka bir deyişle,ne vakit bir baş ağrısı veyahut boyun bir ağrı yakıntınız varsa, veyahut böbrekleriniz ağrıyor ise serçe parmağınıza masaj yaparak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Avuç içi  – Avuç içlerimiz kan dolaşımını uyarmak için oldukça tesirlidir ve sinir sistemimizi direk etkiler. Ellerinizi çarpmak başka bir deyişle alkış tutmak oldukça yararlıdır.

Bu yazıyı okurken yararlı bulduysanız ve daha fazla insana erişmesi için lütfen paylaşın. Okuyanlara ve paylaşanlara teşekkürler.

 

 

Bir cevap yazın